تروريسم محکوم است،هميشه!

بلر گفت كه تروريست‌ها بايد بدانند كه اراده‌ي كشورهاي آزاد براي دفاع از ارزش‌هاي خود نيرومندتر از عزم تروريست‌ها براي قتل مردم بي‌گناه براي تحميل نظراتشان بر جهانيان است.
بلر گفت: اين حملات، درست در روزي كه ما تلاش مي‌كنيم تا براي فقر در آفريقا راه حلي بيابيم و مشكلات آب‌وهوايي و محيط زيست را حل كنيم، اقداماتي كاملا وحشيانه هستند
.
در پي وقوع انفجارهاي لندن كه تعداد آنها تا 9 انفجار نيز گزارش شده، آمار ضد و نقيضي از تعداد تلفات منتشر شده است. آمار رسمي تاكنون 50 كشته و 700 زخمي است و اين در حالي است كه برخي منابع غير رسمي تعداد كشته‌ها و مجروحان را تا 1000 تن نيز ذكر كرده‌اند.بوش گفت كه عقايد تروريست‌ها بر نفرت مبتني است اما آنان سرانجام شكست خواهند خورد.
خبرگزاري آسوشيتدپرس گزارش كرد، يك گروه كه خود را ”سازمان مخفي القاعده در اروپا“ خوانده است، مسووليت حملات لندن را بر عهده گرفته است و عنوان داشته اين حملات به دليل مشاركت انگليس در حمله به عراق و افغانستان است. القاعده در اروپا همان گروهي است كه مسووليت حملات در متروي مادريد را نيز در مارس 2004 برعهده گرفت كه به كشته شدن 191 تن انجاميد
در پي وقوع انفجارهاي لندن، كل اروپا به حالت آماده‌باش درآمد ...ژاك شيراك، رييس جمهور فرانسه نيز با محكوم كردن اين حملات، اظهار داشت: تحقير و تمسخر زندگي انسانها مساله‌اي است كه بايد با آن با عزمي راسختر مبارزه كنيم.
مراجع ديني نجف تصريح كردند: ما نيز اين اقدامات جنايتكارانه را كه از سوي تروريست‌هاي تندرو و با نام اسلام صورت گرفته به شدت محكوم مي‌كنيم.
سران كميته‌ي بين‌المللي المپيك IOC نيز كه ميزباني المپيك 2012 را به لندن واگذار كرده‌اند، در نشست جمعه (امروز) در سنگاپور به ياد قربانيان حمله‌هاي تروريستي لندن يك دقيقه سكوت كردند.
سخنگوي وزارت امور خارجه‌ي كشورمان نيز انفجارهاي تروريستي در لندن را كه منجر به كشته و زخمي شدن تعداد زيادي از شهروندان انگليسي شد، شديدا محكوم كرد.   تا بعد

  
نویسنده : محمد باقر نباتی مقدم ; ساعت ٤:٤۸ ‎ب.ظ روز شنبه ۱۸ تیر ،۱۳۸٤